USD
USD Amerikansk dollar EUR Euro GBP Brittiskt pund AUD Australisk dollar CAD Kanadensisk dollar BRL Brasilianska Real CNY Kinesiska Yuan CZK Tjeckisk krona DKK Dansk krona HKD Hongkongdollar ILS Israelisk ny Shekel JPY Japanska Yen MYR Malaysisk ringgit NZD Nyzeeländsk dollar NOK Norsk krona PLN Polska Złoty RON Rumänsk leu RUB Rysk rubel SAR Saudiarabisk rial SGD Singaporiansk dollar ZAR Sydafrikanska Rand KRW Sydkoreansk won SEK Svensk krona CHF Schweizisk franc TRY Turkisk lira UAH Ukrainska Hryvnia ARS Argentina, Peso THB Thailändska baht
العربية 简体中文 Čeština Dansk Pousada Boutique Itaipava Itaipava Pousada Boutique Itaipava Itaipava Español Pousada Boutique Itaipava Itaipava Ελληνικά עברית Italiano 日本語 한국어 Magyar Nederlands Polski Pousada Boutique Itaipava Itaipava Pousada Boutique Itaipava Itaipava Русский Svenska Türkçe
  • Kontakt

Pousada Boutique Itaipava

Förhandsbokning
2026-08-28
2026-08-29

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

100

Pousada Boutique Itaipava 5*

 Wi-Fi
 Simbassäng

Utomhusbassäng

 Spa & Hälsocenter

Spa-lounge

Ångrum

Massage

Jacuzzi

 Mat/Dryck

Restaurang

Bar/lounge

 Mötesfaciliteter

Mötes-/bankettfaciliteter

 Rökning förbjuden

Rökfria rum

 Frukost

Frukost i rummet

 Luftkonditionering
 Husdjur

Husdjur tillåtna


Det 5-stjärniga bekväma hotellet Pousada Boutique Itaipava ligger cirka 25 minuters promenad från Casa Do Barao De Maua. Det har Wi-Fi i hela boendet. Detta bekväma hotell erbjuder 10 rum med utsikt över bergen.

Itaipavas centrum kan nås på 25 minuters promenad. Bland sevärdheterna, 2 km från hotellet, är Lago de Noqueira. Boendet ligger ungefär 10 minuter med bil från Castelo de Itaipava.

Rummen på Pousada Boutique har luftkonditionering. Vissa av dem har klädloge och sitthörna, och är inredda med skrivbord. Badrum erbjuder en separat toalett och en dusch. De privata lyxiga badrummen är utrustade med en badtunna, en separat toalett och en dusch.

Det serverar en frukostbuffé varje morgon. Pizzarestaurangen Petit Itaipava specialiserar sig på det internationella köket.

  • Flygplatser
  • Galeao
    84 km

Bekvämligheter på boendet

Beskrivning

  • Rökfria rum
  • Wi-Fi
  • Parkering
  • Husdjur tillåtna
  • 24-timmars säkerhet
  • Omklädningsrum
  • Kafé

Mat och drycker

  • Frukost i rummet
  • Restaurang
  • Snackbar
  • Bar/lounge
  • Picknickområde/bord
  • Middag
  • Särskilda dietmenyer

Aktiviteter och avkoppling

  • Utomhusbassäng
  • Trädgård
  • Fritids- och TV-Rum
  • Spa-lounge
  • Bastu
  • Ångrum
  • Jacuzzi
  • Massage
  • Utomhusbad

Service

  • Rumsservice
  • Hushållning
  • Välkomstdryck
  • Mötes-/bankettfaciliteter

På rummet

  • Luftkonditionering
  • Minibar
  • Sittgrupp
  • Klädkammare
  • Trädgårdsmöbler
  • Te- och kaffefaciliteter
  • LCD-TV
  • Parkettgolv

Hotellregler

Incheckning: från 14:00 till 23:59
Utcheckning: från 09:00 till 11:00
  • Information om extrasängar
  • Inga barnsängar tillhandahålls i ett rum.

Vanliga frågor

  • 🌇

    Hur långt är centrum från det bekväma hotellet Pousada Boutique Itaipava?

    Det tar 25 minuter till fots att komma från det bekväma hotellet Pousada Boutique Itaipava till centrum.
  • 🚗

    Var kan jag parkera min bil under vistelsen på det bekväma 5-stjärniga hotellet Pousada Boutique Itaipava?

    Gäster på det bekväma 5-stjärniga hotellet Pousada Boutique Itaipava kan parkera sina fordon på privat parkering.
  • Ingår frukost i priset på hotellet Pousada Boutique Itaipava?

    Ja, frukostbuffé ingår i vissa av erbjudandena på hotellet Pousada Boutique Itaipava. Se till att bekräfta denna information med detta boende.
  • 🕗

    Vad är det senaste vi kan checka ut på det 5-stjärniga hotellet Pousada Boutique Itaipava?

    Gäster på det 5-stjärniga hotellet Pousada Boutique Itaipava måste checka ut vid 11:00.
  • 💵

    Vad är priset för ett rum på detta bekväma hotell?

    Det genomsnittliga rumspriset på detta bekväma hotell är 350$. För mer information, kontakta hotellpersonalen.
  • 🚪

    Vilka rumstyper finns tillgängliga på detta minihotell?

    På detta minihotell kan gästerna välja mellan Juniorsvit, Superior Chalet och Deluxe Svit med King size-säng.

Uppgifter och priser



Ange datum för din vistelse för att kontrollera tillgänglighet.

Galleri

Feedback

Uppgifter om vistelsen

Ditt betyg

Hemskt Fantastiskt

Kontakta oss



Förhandsbokning
2026-08-28
2026-08-29

Maximala tiden som kan bokas är 30 dagar. Vänligen ange alternativa datum.

Tack för att du prenumererar
Stäng
Juridisk information
  • Sekretesspolicy
Företag
Pousada Boutique Itaipava, Brasilien

Philuvio C Rodrigues 0 Lote 2, Itaipava, Petropolis, Rio De Janeiro, Itaipava, Brasilien

Hålla dig uppdaterad

Genom att prenumerera på vårt nyhetsbrev blir du den första som får våra senaste nyheter och erbjudanden.

Hotellbokningar online

Kontakt

2026 © allriodejaneirohotels.com

All rights reserved